تمیز کردن کیف چرم
شیوه های کاربردی تمیز کردن چرم

تمیز کردن چرم نیاز به داشتن اطلاعات دارد. چرم ها که می توانند دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی باشند، هم از مواد اولیه شیمیایی تولید می شوند و هم می توانند به صورت مستقیم از پوست حیوانات تولید شوند. در هر صورت نیاز است که بدانید چرم ها به چه دلیلی تغییر رنگ می دهند، سیاه می شوند و یا اگر لباس ها و کفش های چرمی شما کثیف شد، چگونه می توانید آن ها را تمیز کنید. در ادامه سعی کرده ایم تا این نکات را به طور کامل و دقیق به شما توضیح دهیم. بررسی کردن و دانستن این نکات می تواند سبب شود تا محصولات چرمی خود را به شکل بهتری نگهداری کنید و مشکلی از این بابت نداشته باشید.

 

تمیز کردن کیف چرمی

تمیز کردن چرم طبیعی

برای تمیز کردن چرم طبیعی لازم است حتما تا چند نکته مهم و دقیق را رعایت کنید. این نکات مهم می توانند سبب شوند تا شما از محصولات چرمی خود که طبیعی نیز می باشند، به شکل بهتری بتوانید مراقبت کنید. در نظر داشته باشید که این محصولات چرمی نیاز بیشتری به مراقبت کردن نسبت به محصولات چرمی مصنوعی دارند. چند روش ساده اما کاربردی برای تمیز کردن انواع چرم طبیعی وجود دارد.

محلول آب و سرکه

اولین مورد استفاده کردن از محلول آب و سرکه است. سرکه خوب و طبیعی می تواند پاک کننده بسیار مناسبی باشد. به نسبت های مساوی آب و سرکه را با هم مخلوط کنید و با این کار یک محلول پاک کننده قوی بسازید. یک دستمال بدون پرز و میکروفایبر را انتخاب کرده و محلول را با این دستمال بر روی چرم بکشید. با این کار می توانید لکه ها را به خوبی از بین ببرید.

شامپو بچه

روش دوم استفاده کردن از شامپو و یا صابون های مخصوص بچه است. این مواد درصد قلیایی پایینی دارند و در عین حال نیز می توانند قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشند.

از بین بردن لکه روی چرم

گاهی اوقات لکه های خاصی بر روی چرم ها ایجاد می شود. این لکه ها یا به دلیل انفعالات شیمیایی در چرم ها هستند و یا به دلیل ریختن ماده خاصی بر روی چرم ایجاد می شوند. جای نگرانی نیست، زیرا برای از بین بردن این لکه ها نیز می توانید از روش های خاصی استفاده کنید.

لکه های مختلف روش های مختلفی دارند. مثلا لکه های چربی با محلول سرکه و آب از بین می روند. لکه های مواد غذایی با یک دستمال نمدار نیز به راحتی پاک می شوند. لکه های جوهر را نیز می توانید با استفاده از محلول آب و شامپو بچه پاک کنید.

علت سیاه شدن چرم قهوه ای

سیاه شدن چرم قهوه ای یکی از مهم ترین مشکلاتی است که افراد می توانند با آن در هنگام استفاده از محصولات چرمی خود روبرو شوند. این نوع از محصولات بسیار اهمیت دارند. این اهمیت بیشتر زمانی خود را نمایان می کند که چرم های قهوه ای جزو چرم های رنگ روشن بوده و سیاه شدن یک قسمت از آن می تواند ظاهر محصول را به طور کلی خراب کند.

تعریق

اولین مورد مربوط به عرق کردن می شود. اگر لباس و یا محصولی باشد که دائما با عرق بدن در تماس باشد، می توانید سیاه شدن را در آن قسمت مشاهده کنید. غالبا بهترین کار برای از بین بردن این لکه ها، پیشگیری از ایجاد آن ها است. این موارد به مرور زمان پیش می آیند و پاک کردن آن ها در بسیاری از موارد ناممکن است.

چربی

چربی های پوست بدن و یا هر نوع چربی دیگری می تواند به راحتی چرم ها را از بین ببرد. زمانی که محصول چرم شما با چربی برخورد داشته باشد، سیاه شدگی را در آن مشاهده می کنید. بهترین کار استفاده از پاک کننده های قوی برای از بین بردن این لکه های چرمی است.

 

تميز كردن كيف چرمي رنگ روشن

برای آن که بتوانید کیف های چرمی با رنگ روشن را تمیز کنید، از چند روش مختلف می توانید استفاده نمایید. این روش ها به خودی خود دارای تاثیرگذاری زیادی هستند اما شما باید روشی را انتخاب کنید که بیشترین کاربرد را برای شما داشته باشد. به این ترتیب می توانید کیف های چرمی خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کنید.

اولین روش استفاده از محلول های پاک کننده محصولات چرمی است. این محلول ها می توانند به صورت آماده به فروش برسند و دارای کیفیت های مختلفی باشند. کیفیت های مناسب این محلول ها بهترین نتیجه ها را برای شما در پی خواهد داشت.

روش دوم استفاده کردن از محلول آب و سرکه است که پاک کننده قوی نیز می تواند به حساب بیاید. روش سوم نیز استفاده از مواد شوینده ای همچون صابون و شامپوهای کودک است.

 

روغن براق کننده چرم

گاهی اوقات چرم براقیت خود را از دست می دهد و نیاز است تا حتما آن را مجددا به حالت اول برگردانید. برای این کار می توانید از روغن های براق کننده چرم استفاده کنید. این مدل از روغن ها می توانند هم چرم را نرم کنند که دچار ترک خوردگی نشود و هم می توانند براقیت از دست رفته چرم را برگردانند که سبب جلوه بیشتر محصول می شود.

کلام پایانی

روش هایی که برای از بین بردن لکه های چرم و همچنین تمیز کردن چرم ها عنوان کردیم، همگی روش های مناسب و مفیدی هستند که بتوانید با استفاده از آن ها محصولات چرمی خود را در بهترین شرایط نگهداری کنید. فراموش نکنید که انواع محصولات چرمی می توانند کاربردهای مهمی داشته باشند و در موقعیت های گوناگون استفاده شوند. یک نکته مهم را نیز فراموش نکنید؛ اگر سازه های چرمی را از کیفیت های پایینی انتخاب کنید، دچار مشکل شده و حتی استفاده کردن از این روش ها نیز نمی تواند آن ها را در امان نگه دارد.

محصولات چرمی یلسان از بهترین چرم طبیعی ساخته شده اند. از انواع محصولات میتوان به ست هدیه چرم ، کیف چرم ، کفش چرم و همچنین ست کیف و کفش چرم اشاره کرد.