کفش چرم در تابستان
پوشیدن کفش چرم در تابستان

کفش های چرم علاوه بر دوام و ماندگاری بالا، ظاهری بسیار شیک و جذابی دارند که بسیاری از افراد برای ست کردن استایل خود از آن برای موقعیت های مختلف استفاده می کنند. با گرم شدن هوا و آمدن فصل تابستان ممکن است نگرانی هایی برای کسانی که مایل به استفاده از کفش های چرم در این فصل هستند ایجاد کند. در حالی که کفش های تولید شده با چرم های باکیفیت، تنفس پذیری زیادی داشته و باعث خنک نگه داشتن پا می شود. برای پوشیدن کفش چرم در تابستان باید به نکاتی توجه شود که در این مقاله به توضیح آن ها پرداخته ایم لطفاً با ما همراه باشید.  

کفش چرم

 

نکاتی برای پوشیدن کفش چرم در تابستان

کفش چرم برای کسانی که راحتی و شیک بودن برایشان اهمیت دارد انتخاب مناسب و کاربردی می باشد. اما برای پوشیدن آن در فصل تابستان باید به نکاتی توجه داشت که در زیر به آن ها اشاره شده است که عبارتند از:  

به لحاظ جنس

کسانی که علاقه مند به استفاده از کفش هایی با مترایل های چرم هستند توجه داشته باشند که در فصل تابستان کفش های چرم باید از وزن و ضخامت مناسبی برخوردار باشد. چرا که جنس های ضخیم باعث تعریق و در نتیجه بوی نامطبوع پا می شود. بنابراین جنس کفش های چرم به لحاظ وزن و ضخامت باید مورد توجه قرار بگیرد. در حالت کلی متریال های چرم طبیعی تنفس پذیر هستند و هوا و رطوبت می تواند از آن ها عبور کند به شرط اینکه کفش مورد نظر شما از چرم طبیعی باشد و آمیخته با پوشش های پلاستیکی و چرم های مصنوعی نباشد. افرادی که در فصل تابستان زیاد پیاده روی می کنند استفاده از کفش های چرم طبیعی با پوشش های نازک و سبک باعث خنک ماندن پا می شود.  

به لحاظ رنگ

بیشتر افراد در انتخاب کفش های چرم مایلند آن را با لباس های خود ست کنند مخصوصاً کسانی که استایل رسمی دارند و یا به مناسبت شغلی که دارند باید رسمی باشند رنگ های تیره را ترجیح می دهند. معمولاً رنگ های تیره یا مایل به تیره را می توان با هر استایلی ست کرد. ولی نکته قابل توجه در فصل تابستان در انتخاب کفش های چرم، رنگ آن ها می باشد چرا که رنگ های مایل به تیره، نور خورشید و در نتیجه گرما را بیشتر به خود جذب می کنند و این امر باعث گرم شدن و تعریق پا می شود. بنابراین استفاده از کفش های چرم به رنگ هایی چون؛ برنز، سفید، رنگ های پاستیلی در فصل تابستان گزینه مناسبی می باشد. هرچند رنگ های روشن بیشتر از رنگ های تیره لکه ها و آلودگی ها را نشان می دهند ولی برای خنک نگه داشتن پا مزیت محسوب می شود.  

مناسبت و استایل

کفش های چرم از جمله؛ کالج، صندل یا دمپایی، کتانی و آکسفورد برای فصل تابستان گزینه مناسبی می باشد و انتخاب هر یک از آن ها به علاقه و استایل شما بستگی دارد ما در این قسمت به معرفی کفش های چرم مناسب برای تابستان پرداخته ایم.

  • کفش های چرم کالج: این کفش ها گزینه بسیار مناسبی برای فصل تابستان می باشد چرا که پوشیدن آن ها به دلیل نداشتن بند یا چسب بسیار راحت است و همچنین موچ پا بیرون مانده و در معرض هوا قرار می گیرد. این کفش ها مناسب استایل های رسمی هستند در واقع افراد کارمند و اداره ای به راحتی می توانند آن را با شلوار های پارچه ای ست کنند. این کفش ها در رنگ بندی های مختلف چون؛ خاکستری، آبی، سرمه ای، سبز، قرمز و… تولید می شوند. علاوه بر داشتن بافتی نرم و وزنی سبک، استحکام و دوام بسیار بالایی هم دارند.
  • صندل یا دمپایی: صندل یا دمپاییگزینه بسیار مناسب برای پوشیدن در فضاهای بازمثلکنار ساحل یا قدم زدن برای مسافت های طولانی در فصل تابستان می باشد. آن ها را می توان با استایل های غیر رسمی چون اسپرت با پیراهن و شلوار جین ست کرد. ضمناً وزن بسیار سبک و انعطاف پذیری داشته که می توان در طول روز آن ها را پوشید. صندل یا دمپایی خود انواع مختلفی چون، پاشنه دار، تخت، ساده و انگشتی دارد که انتخاب هر یک از آن ها به سلیقه افراد بستگی دارد.
  • کفش کتانی چرمی: این کفش ها از چرم طبیعی بوده و با موادی ترکیب شده اند که قابلیت تنفس پذیری پا را راحت تر کرده و باعث خنک ماندن پا می شود. از وزن بسیار سبکی برخوردار بوده و برای مدت های طولانی می توان بدون خستگی آن ها را در پا نگه داشت. رنگ بندی های مختلفی چون؛ سفید، زرد، قهوه ای، سبز و… داشته و ظاهری بسیار شیک و منحصر به فردی برای استایل شما می بخشد. کفش های چرم کتانی برای استایل های غیر رسمی برای ملاقات با دوستان، مهمانی های شبانه به همراه شلوار جین گزینه مناسب می باشد
  • کفش چرمی آکسفورد: مناسب ترین کفش چرم برای فصل تابستان، کفش چرمی آکسفورد می باشد. این کفش ها اغلب روزنه دار هستند بیشتر پا را در معرض هوا قرار می دهند در نتیجه باعث تعریق پا نشده و پاهایتان را خنک نگه می دارد. داشتن وزن سبک، رنگ بندی های متنوع، داشتن پنچه های نسبتاً پهن، تطبیق پذیری آن با هر استایل رسمی و غیر رسمی، داشتن ظاهری کلاسیک و شیک از ویژگی های منحصر به فرد این کفش می باشد. برای استفاده از این کفش در طول روز در تابستان بهتر است از پوشیدن جوراب های ضخیم خودداری کنید.

 

کفش چرم پاشنه دار زنانه

 

به لحاظ اندازه و راحتی

هنگام خرید کفش های چرم در فصل تابستان، به راحت بودن آن ها توجه داشته باشید چرا که گرمی هوا ممکن است باعث متورم شدن پا شود. بنابراین راحتی کفش مخصوصاً برای کسانی که در طول روز به مدت های زیادی مجبور هستند کفش در پا داشته باشند بسیار اهمیت دارد. همچنین به لحاظ اندازه، کفش باید متناسب با سایز پای شما باشد در واقع نباید تنگ باشد و پا را فشار دهد همچنین نباید به قدری گشاد باشد که باعث لیز خوردن پا درون کفش شود. معمولاً کفش های پاشنه بلند برای انتخاب در فصل تابستان مناسب نیستند چرا که باعث تعریق پا می شوند. بنابراین بهتر است از کفش های تخت یا صاف استفاده شود. همچنین استفاده از کفش های باز مثل، صندل یا دمپایی راحت تر از کفش های بسته می باشند چرا که اجازه تنفس بیشتر و باعث خنک ماندن پا می شوند.  

جمع بندی

برای پوشیدن کفش های چرم در تابستان باید به نکاتی توجه داشت از جمله اینکه جنس کفش چرم انتخابی نباید به قدری ضخیم باشد که مانع جریان هوا در داخل کفش شده و باعث تعریق پا شود بنابراین نازک بودن و داشتن وزن سبک اهمیت زیادی دارد. ضمناً بهتر است به جای رنگ های تیره که گرم های هوا را بیشتر جذب می کنند از رنگ های روشن استفاده شود. توجه به راحتی و مناسب بودن سایز کفش های چرم یکی از مواردی دیگری است که در فصل تابستان باید مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از افراد مایلند استایل خود را با کفش های چرم در این فصل ست کنند بنابراین استفاده از کفش های چرم آکسفورد و کالج برای استایل های رسمی و کفش های چرم کتانی و صندل برای استایل های غیر رسمی گزینه مناسبی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به سایت yalsan.com مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری